Ackee s.r.o.
CS EN DE

Platforma rozšiřující tištěná média o nový interaktivní obsah

Namiřte svůj chytrý telefon na inzerát, který jste našli v novinách, a pomocí aplikace získáte třeba slevový kupon nebo jinou výhodu. Pro Virglu jsme dodávali nejen mobilní aplikace, ale také systém pro správu obsahu (CMS), pomocí kterého mohou inzerenti spravovat své inzeráty.

Iphone
Výsledky

79 403 řádků kódu

Pozn. pro neprogramující - bylo to vážně dost práce.

Dostupnost

34 sprintů vývoje

Agilní vývoj se 14denními sprinty pro co nejpružnější reakce na změny.

Server

Virgla CMS

Virgla CMS používají největší vydavatelské domy.

virgla-cms.author.name virgla-cms.author.position ANALÝZA

Jak rozpoznat reklamní formáty pomocí aplikace?

Předtím, než jsme se pustili do vývoje, jsme museli vybrat technologii pro klíčovou funkci celého systému – rozpoznávání reklamních obrázků pomocí mobilní aplikace. Vytvořili jsme tedy demo aplikaci, do níž jsme integrovali několik technologií, které jsme testovali přímo na klientových datech. Mezi testované technologie patřily například Catchoom, Vuforia, Ocutag, ARlab, Moodstocks nebo Wikitude.

Catchoom

Arlab

Iphone
Iphone

virgla-cms.author.name virgla-cms.author.position NÁVRH

Serverové řešení od Amazonu

Vzhledem k plánovanému počtu uživatelů bylo nutné aplikaci navrhnout tak, aby běžela na více serverech a jejich počet šel lineárně škálovat. Zvolili jsme platformu Amazon, kde jsme důsledně oddělili servery s aplikační logikou (pro jednotlivé instance jsme použili Amazon EC2) od databází (Amazon RDS) a uživatelských dat (umístěna na Amazon S3). Dále jsme pracovali především na optimalizaci výkonu, například vytvářením obrazových dat předem pro různá rozlišení displejů a důsledným cachováním obrazových dat, které server nově vytvořil, aby při jejich příštím použití zkrátil čas potřebný pro načtení.

Amazon EC2

Amazon RDS

Amazon S3

Iphone

REALIZACE
virgla-cms.author.name virgla-cms.author.position

Agilní vývoj

Vývoj projektu probíhá formou agilního vývoje od března roku 2015, přičemž každý sprint trvá 14 dní. Díky tomu jsme schopni pružně reagovat na změny zadání od klienta.

virgla-cms.author.name virgla-cms.author.position PODPORA

Dlouhodobá správa podpory a důkladné zátěžové testy

V rámci SLA zajišťujeme podporu jak pro servery, tak pro mobilní aplikace. Díky nasazení platormy NewRelic jsme například schopni automaticky zjistit, že reakce na kliknutí na tlačítko na jedné konkrétní obrazovce trvá neúměrně dlouho a identifikovat tak problematické místo na straně serveru. Celá platforma byla důkladně otestována zátěžovými testy na cílený počet uživatelů. Vyhnuli jsme se syntetickým testům a pomocí nástroje TestDroid jsme vytvořili autentické průchody mobilní aplikací, na jejichž základě jsme odhalili riziková místa v systému.

New relic

Testdroid

SLA

Iphone

Webová aplikace Virgla CMS

Virgla CMS je systém pro správu rozšířeného obsahu tištěných médií, který uživatelé ovládají jednoduše přes webový prohlížeč. Slouží inzerentům i vydavatelům, kteří v něm mohou spravovat své inzeráty a interaktivní obsah, který s inzeráty propojuje mobilní aplikace pro iOS a Android.

Iphone
Iphone

T-Mobile

Vánoční závod s profesorem Radimem

Iphone
Iphone

České tradice

České tradice z dob dávných i našich

Iphone