Krizové stavy v medicíně – Aplikace, která zachraňuje životy

Rok: 2020–2021
Klient: 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy
ÚVODRychlá pomoc, když jde o čas
Když je pacient v ohrožení života, je třeba jednat rychle. Co když je ale poblíž jen lékař nebo sestra s jinou specializací, než pacientův akutní stav vyžaduje? Právě pro pomoc v těchto náročných situacích se na nás obrátili lékaři z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, abychom vytvořili nástroj, který je zdravotníkům pomůže zvládat s přehledem.
 VýstupydesignAndroid aplikaceiOS aplikacetestování
KategorieDigitalizace
VÝZVAAlgoritmem ke správné diagnóze
Prvním krokem k úspěchu bylo dostatečně porozumět odborné lékařské terminologii. Kromě toho jsme se museli přizpůsobit také komunikačnímu systému zdravotníků a integrovat do něj algoritmy a data tak, aby byl risk nesprávné diagnózy a zhoršení pacientova stavu co nejmenší.
ŘEŠENÍPomáháme zachraňovat životy skrze data
Důkladnou revizí a správným provázáním dat jsme vytvořili jasnou strukturu v platformě Airtable, se kterou jsou zdravotníci zvyklí pracovat. Navrhli jsme co nejefektivnější řešení designu i vývoje, pozorně zkontrolovali všechny algoritmy rozhodující o pacientově stavu, a nakonec aplikaci velmi pečlivě otestovali.
PRAXEAsistent v krizových situacích
Interaktivní aplikace nabídne zdravotníkům v akutní medicíně vyhledávání v databázi, důležité informace jako kontraindikace, podrobnosti o dávkování léků a v neposlední řadě také systém včasného varování (Early Warning Score), který umožní včas zareagovat a předejít zhoršení pacientova stavu.
“Jsou absolutními profesionály v tom, co dělají. Každý návrh, se kterým přišli, jsme si zamilovali.”
Katarína Veselá,lékařka, EMS Prague

Team

ManagementMarek Přibáň
DesignJiří Ryšánek
AndroidOndřej JohnMichal Pešek
iOSJan MísařJakub Olejník
TestingMartina Perglerová