Money Step – Kroky jako investice

Rok: 2020
Klient: Toranotec
ÚVODO krok blíž k investování
Toranotec je japonská skupina pro správu aktiv, jejíž vizí je zpřístupnit investování pro každého. Toho se snaží docílit prostřednictvím platformy Toranoko, kde investicí nejsou pouze peníze. Naším úkolem bylo vyvinout podpůrnou Android aplikaci Money Step, která umožňuje vydělávat prostředky pomocí měření nachozených kroků.
VÝZVAJak se dělá fintech aplikace
Vzhledem k tomu, že se původní Android aplikace Money Step nacházela ve velmi špatném technickém stavu, obrátila se na nás firma s prosbou o její předělání a vylepšení. Kromě toho měl výsledek naší práce sloužit jako referenční ukázka, podle které Toranotec mohl nastavit nový standard pro interní proces vývoje Android aplikací.
ŘEŠENÍZcela nová infrastruktura
Pro co nejefektivnější spolupráci jsme nejprve provedli zevrubnou analýzu zadání a dosavadní infrastruktury. Z toho vzešla potřeba její transformace, kterou jsme po vzoru našich user stories mohli učinit a přizpůsobit jí testování a vývoj. Výsledkem je přímo ukázková Android aplikace, na jejímž základě lze stavět vlastní interní proces vývoje.
PRAXEInvestorem díky aplikaci
Nachozené kroky se do Money Step synchronizují díky integraci aplikace s Google Fit, která spravuje a zaznamenává data. Do ní lze však přidávat údaje i ručně. Součástí našeho řešení pro Toranotec je proto i ochranný prvek, který zaručuje, že uživatel kroky opravdu nachodil.

Team

ManagementMarek Přibáň
AndroidDavid BilíkEduard Ablekimov