Ackee s.r.o.
Ackee s.r.o.
Ackee s.r.o.
Iphone Iphone

Pro vánoční kampaň společnosti T-Mobile jsme připravili unikátní mobilní aplikaci, ve které si uživatel mohl střihnout závod na běžkách s Ivanem Trojanem aka profesorem Radimem, který byl tváří celé kampaně. Čím lepší výsledek, tím zajímavější ceny. Pro celou soutěž jsme navrhli a realizovali také datový backend, jenž obsluhoval desetitisíce požadavků denně.

Výsledky

Každý den jsme zpracovali přes 50 000 výsledků

Dostupnost

24/7 jsme garantovali dostupnost a funkčnost aplikace i backendu

Server

Navrhli jsme serverovou infrastrukturu, která dokázala obsloužit 300 000 návštěvníků

Analýza

Aby aplikace dobře fungovala a soutěžící závodění bavilo, museli jsme v rámci analýzy řešit dvě věci: samotnou aplikaci a backend, který vyhodnocoval data a zpracovával výsledky. Kvůli ochraně osobních dat účastníků nebylo pro serverovou infrastrukturu možné použít řešení třetích stran, a celá infrastruktura tedy běžela na námi navržených serverech v datovém centru klienta. Požadavkem bylo, aby backend dokázal v jednu chvíli obsloužit až 300 000 návštěvníků.

Iphone

Návrh

Aplikace Vánoční závod jako jedna z prvních v ČR využívá princip „second screen experience“. Pro vstup do hry musel soutěžící přehrát televizní spot na TV nebo jiném zařízení a namířit na něj svůj telefon. Pro simulaci jízdy na lyžích jsme navrhli vlastní fyzikální model, který využitím akcelerometru zprostředkovává soutěžícím co možná nejzábavnější zážitek ze závodění.

Ski

Realizace

Aplikaci Vánoční závod jsme vyvinuli pro iOS i Android. Při tvorbě datového backendu jsme využili framework Phalcon, který jsme zvolili zejména pro jeho rychlost. Celé řešení jsme připravili za 6 týdnů.

Ski

Mobilní aplikace T-Mobile Vánoční závod

Mobilní aplikace Vánoční závod je hra pro Android a iOS, ve které soutěžící může změřit síly v závodě na běžkách s Ivanem Trojanem. Samotná hra pracuje s akcelerometrem chytrého telefonu, kterým pomocí fyzikálních zákonů simuluje pohyb v běžkařské stopě. Cílem je držet se co nejblíže profesora Radima (Ivan Trojan), který lišácky střídavě zpomaluje a zrychluje.

Iphone
Iphone