< Zpět na články

IV. Zpráva o stavu Ackee: Rekordní růst o 141 % díky kvalitě a technologickému náskoku

Začalo to v půli roku 2012 partou studentů a absolventů ČVUT v kanceláři o rozloze 16 m². Kde je tahle parta dnes? Již během třetího roku od založení se obrat Ackee přehoupl přes 10 mil. Kč s meziročním růstem 85 %. V prvních 5 měsících roku 2016 jsme na tento trend navázali a rosteme dokonce o 141 %! Z pražských Dejvic děláme projekty pro zákazníky na třech kontinentech a od zahraničních klientů pochází již 32 % našich tržeb.

_ETR9822

„Přibývá nám zákazníků, kteří si nás vybírají pro technologicky náročné projekty. Nevytváříme jen výborné mobilní aplikace, ale řešíme i takové věci, jako jsou doporučovací algoritmy na základě machine learningu. Nebo pracujeme s velkými daty a ty zobrazujeme pro management firem, jako je Škoda Auto nebo francouzský Total. Začínali jsme v pěti lidech, nyní je nás téměř 40 a s tím se pojí také neustálá potřeba po nových, větších prostorech. A tak na podzim plánujeme nové kanceláře o rozloze cca 500 m². Pro rok 2016 očekáváme tržby kolem 30 mil. Kč,“ říká výkonný ředitel Martin Půlpitel.

Co chystáme dál? Soustředíme se na diverzifikaci našich aktivit. Nadále budeme dělat zakázkový vývoj, ale přibude projektů, do kterých budeme investovat nebo v nich mít podíl. Náš produkt, eventová aplikace App4event, se dostává do černých čísel a očekáváme přelomový rok. Vyhráli jsme mezinárodní výběrové řízení na školení pro Barclays, jednu z největších bank na světě. Připravujeme jim školení na míru v technologiích Node.js, React a Javascript. Našimi novými zákazníky se stali třeba IBM, LMC nebo startup Tapito, který získal investici v řádu milionů z fondu O2. S firmami Avast a Etnetera pořádáme pravidelné mobilní meetupy pro komunitu mDevTalk.

Ackee hledá posily do iOS/Android týmu prace@ackee.cz

spolecna1800

Martin Půlpitel
Martin Půlpitel
Co-Founder & CEO

Máte zájem o spolupráci? Pojďme to probrat osobně!