Do práce na kole  – Společně k udržitelné dopravě

Rok: 2020–2021
Klient: AutoMat
ÚVODMěníme dopravní návyky i životní styl
Rozvoj udržitelné dopravy pomocí pozitivní proměny ulic a veřejného prostoru. Nejen to je poslání neziskového spolku AutoMat, kterému jsme v rámci naší dlouhodobé podpory veřejně prospěšných projektů nabídli pomocnou ruku a pro jeho celostátní výzvu Do práce na kole zdarma vytvořili mobilní aplikaci.
 VýstupyUXdesignAndroid aplikaceiOS aplikacetestování
KategorieMobility
VÝZVAO kilometry blíž udržitelnosti
Na vlastní mobilní aplikaci pomýšleli organizátoři už řadu let. Do původního webového rozhraní totiž účastníci museli zadávat data o ujeté vzdálenosti i konkrétní trase ručně. Jak jim tento proces zpříjemnit a zjednodušit, aby v cestě za udržitelnější dopravou stálo co nejméně překážek? Tyto otázky jsme si kladli při vývoji mobilní aplikace pro obě platformy.
ŘEŠENÍMéně byrokracie, více pohybu
Propojení s aplikací Strava umožňuje uživatelům zápis jízdy bez zbytečné administrativy. Aplikace se navíc sama připomene, pokud jízda nebyla zapsána, a během pár kliknutí tak účastníci mohou doplnit co nejpřesnější data o trase, týkající se vzdálenosti i ušetřených emisí, a sledovat pokrok v rámci svých týmů i dalších měst v celé republice.
PRAXEPřesnější data, bezpečnější infrastruktura
Na základě získaných dat o trasách může AutoMat poskytovat aktuální a přesné informace městům a tím přispívat ke zlepšení podmínek nejen pro cyklisty, ale i pro chodce. Optimalizací křižovatek, podchodů a cyklostezek tak mohou eliminovat nebezpečné úseky a předcházet zbytečným kolizím.
“Bylo hned jasné, že se s projektem ztotožňují a opravdu chtějí pomoci. Se spoluprací jsme více než spokojeni a máme radost, že jsme se mohli spojit s tak silným partnerem.”
Jan Harudakoordinátor výzvy Do práce na kole

Team

ManagementMartin Vavroušek
DesignFilip Hudák
UXMarkéta Hejná
AndroidOndřej JohnPeter Konečný
iOSVendula ŠvastalováLukáš Hromadník
TestingMartin Votýpka