Ackee s.r.o.
CS EN DE

Kolofix – mobilní servis kol 21. století

Rok: 2018-2019
Klient: Cabtech Cycling
Řešení

Mobilní cykloservis na míru

Naším prvním úkolem bylo připravit branding s univerzálním logotypem. Poté jsme vyvinuli mobilní aplikaci, jejímž prostřednictvím si zákazník může objednat servis kola na dílně, u sebe doma, nebo přímo na ulici, kde ho obslouží speciální servisní vůz. Nakonec jsme aplikaci napojili na administrační rozhraní pro přehledné plánování servisních kapacit.

Praxe

Zrození Kolofixu

Samotnému vývoji předcházelo důležité rozhodnutí, zda by měla aplikace navazovat na stávající renomovaný brand Pavla Čabelického, nebo se vydat vlastní cestou. Nakonec jsme se shodli na novém brandu, který nabízel širší možnosti využití a potenciál v budoucnu nahradit veškeré aktivity doposud spojené se značkou Cabtech Cycling.

Klíč k novému logu

Logo muselo být jednoduché, snadno pochopitelné a univerzální, aby ho bylo možné využít v mobilní aplikaci, na webu i pro sponzoring. Proto jsme velké úsilí věnovali typografii a vytvořili hravý symbol, který tyto požadavky splňuje a zároveň odráží hlavní hodnoty Kolofixu. Současně se nám podařilo vyhnout se klasickým cyklistickým klišé, jako jsou ikony kola, řidítek či servisního klíče.

Tým

Management

Josef Frnka

Design

Jan Patka

UX

Michal Mikolaj

Testing

Maxim Rubáš

Android

Vlad Gorbunov

iOS

Tomáš Holka

Backend

Jaroslav Šmolík

Frontend

Lukáš Horák