Ackee s.r.o.
CS EN DE

WWF – Interaktivní průvodce v chráněných vodách

Rok: 2019–2020
Klient: WWF
Výzva

Pravidla a předpisy stokrát jinak

Když se z populární rekreační oblasti stalo chráněné teritorium, lidé se museli omezit ve prospěch ohrožené fauny. Donedávna byli místní i návštěvníci nuceni řídit se papírovým manuálem. Pravidla pro plavbu či rybolov ve vyznačených zónách se však v průběhu roku mění, takže se v nich vyznali jen stěží. Naším úkolem proto bylo vymyslet způsob, jak lidem pomoci se v rujánských vodách lépe orientovat.

Řešení

Interaktivní průvodce chráněnou oblastí

Pro milovníky plavby, sportu i rybaření jsme vytvořili aplikaci, která skýtá kompletní přehled o aktuálním výskytu ohrožených živočichů a souvisejících omezeních. Interaktivní námořní mapa s jednoduchou GPS navigací provede uživatele celou oblastí a nabídne také informace o vzácných druzích ryb a ptáků, kteří zde žijí. Lidé tak mohou místní biodiverzitu obdivovat z bezpečné vzdálenosti, aniž by trasu museli předem složitě zkoumat.

Zajímavosti

Ochrana vzácných druhů? Mise splněna

Greifswaldský záliv je součástí soustavy Natura 2000, která slouží k ochraně nejvzácnějších a nejvíce ohrožených druhů živočichů a rostlin na území Evropské unie. Naše aplikace pro WWF tak pomáhá naplňovat její misi chránit biologickou rozmanitost ve vybraných oblastech. Ty v roce 2019 tvořily zhruba 15 % zemské a 45 % námořní plochy Německa.

“Spolupráce s Ackee pro nás byla skvělá zkušenost. Celý tým je nanejvýš profesionální a s výslednou aplikací jsme velmi spokojeni.”

../person/person_wwf.jpg
Mareen Lee Project Manager, WWF

Tým

Management

Martin Vavroušek

Design

Anna Meshcheryakova

UX

Michal Mikolaj

Android

Ondřej John Matěj Sokol

iOS

Marek Fořt Vendula Švastalová

Testing

Martina Perglerová Martin Votýpka