FlashNews – Veškeré dění v jedné aplikaci

Rok: 2020 – 2021
Klient: Livesport News
úvodAby nikomu nic neuteklo
Po vývoji platformy pro zprostředkovávání sportovních zpráv FlashSport následoval další ambiciózní cíl: vývoj aplikace, která na jednom místě nabídne přehled aktuálního dění, a to co nejrychleji a podle preferencí uživatele. Tentokrát pro Livesport News, dceřinou společnost technologické skupiny Livesport.

Noční režim

výzvaRevoluce v šíření a získávání informací
Naším úkolem bylo poskytnout uživateli platformu, která mu v co nejkratší době doručí přesné a aktuální informace o všem, co se děje ve světě, který ho zajímá. Personalizovanou formou, ale bez použití neprůhledných algoritmů. Klíčovým faktorem pro dosažení požadované funkcionality webové i mobilní aplikace pak kromě rychlosti byla také správa a kontrola zdrojů všech dat.
řešení Přes 10 000 zdrojů na jednom místě
Aplikaci jsme navrhli a vyvinuli tak, aby se k uživateli dostal relevantní obsah pocházející z více než 10 000 zdrojů. Díky tomu a technologii gRPC tak můžeme čtenáře rychle nasytit chronologicky řazeným přehledem informací podle jeho gusta – tedy na základě jím vybraných médií, ale i osobností, veřejných institucí, míst nebo sledování konkrétních výrazů.
zajímavostiPráce s méně důvěryhodnými zdroji
Jediným kritériem pro zařazení uživatelem sledovaného obsahu do feedu, je čas jeho publikace. Žádné upřednostňování. To platí i pro původce zpráv. Na základě informací Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky ale mohou být některé zdroje označeny jako potenciálně nedůvěryhodné, o čemž aplikace uživatele informuje.
“S Ackee jsme měli velmi dobrou zkušenost už od projektu FlashSport. Spolupráce s nimi se opět osvědčila. Byli nám velmi dobrým partnerem, který do projektu vnášel vlastní velké zkušenosti z oboru. Velmi jsme ocenili, že jsme dokázali MVP vypustit v termínu, který jsme si o několik měsíců dříve stanovili. Nedošlo tak k žádnému zpoždění. Svou komplexitou a rozsáhlostí jde o naprosto unikátní projekt a jsme moc rádi, že jsme při jeho budování mohli s Ackee spolupracovat.”
Filip HorkýHead of News Products, FlashNews

Team