Ackee s.r.o.
CS EN DE

Automobilka Škoda Auto potřebovala pro svůj top management jednoduchou webovou aplikaci, která bude pracovat s velkým objemem dat, ale přesto bude uživatelsky přívětivá a přehledná. Škoda Moped umožňuje manažerům každý den a na jakémkoliv zařízení prohlížet aktuální data o jednotlivých zemích, porovnávat je a sledovat další zajímavé údaje v přehledných grafech a tabulkách.

Škoda moped in phone
D3.js logo icon

Framework s technologií D3.js

Team icon

Vývojem strávil čtyřčlenný tým celý měsíc

Data icon

Velký objem dat v přehledných a interaktvních grafech

Analýza

Nejdůležitější součástí celé aplikace jsou grafy a tabulky. Škoda měla jasné požadavky, co by měly zobrazovat a jak přibližně by měly vypadat. Na začátku jsme tedy pečlivě zkoumali vlastnosti možných frameworků (Raphaël.js, Highchart.js nebo D3.js), než jasně zvítězil a posléze se osvědčil D3.js.

  • Data
  • Řešení
Graphs at desktop
Škoda Fabia RS

Návrh

Grafiku i analýzu projektu jsme dostali hotové. Na nás byla technická analýza a návrh webové aplikace. Technologie D3.js nám umožnila velkou volnost v tvorbě grafů, nicméně jeden zádrhel v tom přece byl. Mezní hodnoty. Graf kvůli nim nevypadal dobře – hodnoty byly někdy tak malé, že se k nim už nevešly popisky. Pro nás to znamenalo práci navíc, ale díky ní jsme teď s aplikací naprosto spokojení.

  • Detaily
  • Typografie

Realizace

Vše probíhalo rychle a hladce, oporou nám byla knihovna D3.js. Mezi další použíté technologie patřily React, Java script, SVG a PHP. Velký důraz jsme kladli na testování, abychom klientovi pravidelné výstupy dodávali s minimem chyb. Naším cílem bylo splnit vysoké standardy, na které je Škoda Auto zvyklá.

  • Kontrola kvality
  • D3.js

Z odevzdané práce panovala oboustranná spokojenost. Díky tomu spolupráce pokračuje a škodovka s námi již řeší další možné funkce aplikace.

Webová aplikace Škoda Moped

Škoda Moped je součástí nového modulu Customer satisfaction rozsáhlého interního projektu Škoda Auto. Je to systém čítající velké množství interaktivních grafů, které slouží ke srovnávání objemných dat trhů a trendů jednotlivých zemí.

Detail of graphs