< Zpět na články

Česká televize spouští nové mobilní iVysílání od Ackee

Česká televize spouští nové mobilní iVysílání od Ackee

Česká televize vydala nové mobilní aplikace pro svůj online videoarchiv iVysílání. Ty vznikly ve spolupráci s vývojářskou firmou Ackee, která v minulém roce zvítězila v otevřeném výběrovém řízení. Nové aplikace přináší divákům nejsledovanější televizní stanice lepší uživatelský zážitek a umožňují veřejnoprávní instituci oslovit širší publikum díky moderním technologiím.

Vývoj mobilních aplikací pro novou videoplatformu je součástí plánu ČT kompletně modernizovat službu iVysílání a prostřednictvím těchto komunikačních a distribučních kanálů se více přiblížit publiku. Nové aplikace od Ackee nahrazují stávající aplikace pro Android a iOS, které byly již technologicky zastaralé a uživatelsky nepřívětivé, což se negativně odráželo také na spokojenosti diváků. I na to se vývojáři chtějí zaměřit.

Česká televize dělá výbornou službu pro veřejnost a má nezastupitelnou roli v naší demokracii. Spolupracovat s takovou institucí je pro nás čest. Věřím, že naše aplikace přinesou divákům moderní prostředek, jak sledovat spolehlivé a aktuální informace,” komentuje CEO a spoluzakladatel Ackee Martin Půlpitel. Agentura, kterou si pro vývoj aplikace vybral i německý Bundestag, se uchází pouze o několik vybraných veřejných zakázek ročně a primárně pracuje pro své B2B klienty.

Nový internetový archiv pořadů z programu ČT1, ČT2, ČT3, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art nabízí živé vysílání, výběry nejsledovanějších videí, umožňuje pohodlně vyhledávat podle názvu, žánru nebo data vysílání, streamovat a zrcadlit vybraný obsah skrze AirPlay či Chromecast. Díky vývojářům, kteří se při vývoji drželi zásad WCAG, je navíc aplikace přívětivá i pro uživatele se zrakovým a sluchovým handicapem.

iVysilani_app_1200x800.png

Naším cílem bylo poskytnout uživatelům maximální komfort při procházení archivu ČT a sledování obsahu online. Na základě zpětné vazby ke předchozím aplikacím jsme se mimo jiné zaměřili na maximální využití nativních prvků při přehrávání videa,” přibližuje Jan Mísař z Ackee, jehož tým měl na starosti vývoj aplikací pro iOS. “Správně použitý nativní přehrávač dokáže oproti předchozímu řešení nabídnout například pohodlnější práci s časovou osou nebo funkci obraz v obraze napříč celým systémem, a zásadně tak zlepšit uživatelskou zkušenost,” dodává.

Kromě přidávání dalších funkcí se vývojáři v následujících měsících chtějí zaměřit právě na spokojenost uživatelů: "29. března 2022 jsme odeslali do App Store novou verzi aplikace. Naším cílem je nyní výrazně zvýšit hodnocení, které jsme po staré aplikaci zdědili. Začínáme na 3.5/5, ale věříme, že během několika týdnů budeme nad 4 hvězdami,” uzavírá Mísař.

Máte zájem o spolupráci? Pojďme to probrat osobně!

Napište nám >