Ovládnutí targetů a schémat v Xcode pro multi-environment development

Jednou z disciplín, které v Ackee fakt ovládáme, je vývoj white-label aplikací. To jsou aplikace, které se liší pouze pár proměnnými, vzhledem a částí obsahu. Skvěle se tak hodí pro aplikace, které je díky stejné struktuře vhodné často replikovat (aplikace pro nový ročník festivalu každý rok apod.) Kromě našich vlastních produktů App4FestApp4Conf, jsme pracovali na řadě podobných startupů. Při vývoji takové mobilní aplikace si programátor potřebuje co nejvíce ulehčit práci a zároveň udržet kód čistý a přehledný.

Ačkoliv toto téma zní jako úzce zaměřené, opak je pravdou. Tento postup se dá aplikovat na jakoukoliv aplikaci, která se programuje oproti více prostředím (testovací a produkční server), což je vlastně 90 % aplikací. V Ackee jsme na tuto problematiku našli vhodný recept, o kterém jsem přednášel na největší české konferenci o mobilním vývoji mDevCamp. Vy si nyní můžete prohlédnout záznam přednášky včetně slidů a podle počtu zhlédnutí je vidět, že jsme se trefili českým vývojářům do vkusu :)

Na záznam přednášky se můžete podívat zde. Dozvíte se především, jak použít „svatou trojici“ (Target, Configuration, Scheme) tak, aby vám šel vývoj white-label aplikací pěkně od ruky bez vytváření duplicit a další zbytečné práce.

0627-140913-h

Máte zájem o spolupráci? Pojďme to probrat osobně!

Napište nám >