Ackee s.r.o.
CS EN DE
Rainbow
Mouth
Grass
Rabbit
Logo

Přimět malé děti pečovat o zuby není jen tak, to může potvrdit každý rodič. Projekt Země zdraví se rozhodl tento problém řešit hravou formou, kdy děti pomáhají uchránit kouzelnou zem před útokem kazů a dalších patálií. To vše ve webové aplikaci uzpůsobené pro použití na tabletech i stolních počítačích od Ackee.

HTML5

Celá aplikace je realizována čistě v HTML 5

Tablets

Hra je uzpůsobena pro použití na tabletech

iOS

Podpora systému iOS díky absenci technologie Flash

Devices

Návrh

V zájmu toho, aby bylo možné hrát na mobilních zařízení s různými operačními systémy, jsme se rozhodli použít moderní HTML 5 technologie místo klasického Adobe Flash. Aplikace tak může běžet prakticky na jakémkoliv stolním počítači nebo i na méně výkonném tabletu v internetovém prohlížeči. Použitím HTML 5 jsme dosáhli menšího využití systémových prostředků a díky hardwarové akceleraci jsou všechny animace krásně plynulé.

Realizace

Nejzajímavější z hlediska technologie je použití Extended Toolkitu pro Adobe Flash a následný export Flash objektů do JavaScriptu. Díky tomu je Země zdraví schopná běžet v reálném čase na počítačích i méně výkonných tabletech s minimální latencí, což by nebylo možné, kdybychom použili původně plánovaný Flash.

iMac
Table iPad

Webová aplikace země zdraví

Země zdraví je trojdílná webová hra pro žáky základních škol, která je zábavnou formou motivuje k lepší péči o vlastní chrup. Každý ze tří dílů je obohacen o velké množství interaktivních kvízů, za jejichž vyplnění děti získávají body ve formě zoubků. Stav vyplnění kvízů pak mohou učitelé jednoduše sledovat na serveru. Malým hráčům stačí ke hraní jen tablet nebo stolní počítač a internetový prohlížeč – nemusí nic dodatečně instalovat. Celá aplikace je postavena čistě na moderní technologii HTML 5, takže všechny animace jsou krásně plynulé a hru lze hrát na většině mobilních zařízení. Projekt vznikl za podpory VZP.