Jednou z disciplín, které v Ackee fakt ovládáme, je vývoj white-label aplikací. To jsou aplikace, které se liší pouze pár proměnnými, vzhledem a částí obsahu. Skvěle se tak hodí pro aplikace, které je díky stejné struktuře vhodné často replikovat (aplikace pro nový ročník festivalu každý rok apod.) Kromě našich vlastních produktů App4FestApp4Conf , jsme pracovali na řadě podobných startupů. Při vývoji takové mobilní aplikace si programátor potřebuje co nejvíce ulehčit práci a zároveň udržet kód čistý a přehledný.

Ačkoliv toto téma zní jako úzce zaměřené, opak je pravdou. Tento postup se dá aplikovat na jakoukoliv aplikaci, která se programuje oproti více prostředím (testovací a produkční server), což je vlastně 90 % aplikací . V Ackee jsme na tuto problematiku našli vhodný recept, o kterém jsem přednášel na největší české konferenci o mobilním vývoji mDevCamp. Vy si nyní můžete prohlédnout záznam přednášky včetně slidů a podle počtu zhlédnutí je vidět, že jsme se trefili českým vývojářům do vkusu 🙂

Na záznam přednášky se můžete podívat zde. Dozvíte se především, jak použít „svatou trojici“ (Target, Configuration, Scheme) tak, aby vám šel vývoj white-label aplikací pěkně od ruky bez vytváření duplicit a další zbytečné práce.

0627-140913-h

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *